Хірургія ветеринарної медицини
Хомутецький ветеринарно-технологічний коледж
Полтавської державної аграрної академії
Питання, пропозиції та зауваження надсилайте за ел.адресою:
Литвиненко Михайло Олександрович
завідуючий клінікою ветеринарної медицини,
завідуючий лабораторією "Хірургія ветеринарної медицини", спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист
27 листопада у ДУ «НМЦ «Агроосвіта» відбувся заключний етап конкурсу «Викладач року – 2014». Цей конкурс проводиться раз у п’ять років серед викладачів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України з метою удосконалення їх педагогічної майстерності, виявлення та поширення кращого педагогічного досвіду, інноваційних форм і методів навчання, стимулювання творчого зростання педагогів.
У заключному етапі взяли участь 10 переможців регіональних етапів. Усі вони представили власний педагогічний досвід, продемонстрували загальну та професійну майстерність у таких випробуваннях, як презентація системи роботи викладача (реклама дисципліни, педагогічні здобутки, досягнення, інтереси), вирішення педагогічних ситуацій, представлення проекту «Моя педагогічна ініціатива». Кожним учасником було презентовано навчально-методичне забезпечення дисципліни, яку вони викладають, та прокоментовано відео-анонс відкритого заняття.
Оцінювала виступи конкурсантів компетентна конкурсна комісія під головуванням Миколи Павловича Хоменка, в.о. директора ДУ «НМЦ «Агроосвіта».
За результатами конкурсу перемогу здобули:
І місце – Білоус Валентина Іванівна, викладач іноземної мови Чернятинського коледжу Вінницького НАУ;
ІІ місце – Гонтарук Людмила Григорівна, викладач інформатики та комп’ютерної техніки Борщівського агротехнічного коледжу;
ІІІ місце – Литвиненко Михайло Олександрович, викладач дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини» Хомутецького ветеринарно-зоотехнічного технікуму Полтавської ДАА.
ПОРТФОЛІО ВИКЛАДАЧА
Педагогічне кредо: «Навчаючи - навчаюсь».
«Крапля руйнує камінь не силою, а частим падінням. Так і людина стає вченою не силою, а завдяки старанням у навчанні”.
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Дата народження: 20 січня 1983 року
Освіта: Повна вища. Магістр, Полтавська державна аграрна академія, 2006р.;
друга вища, спеціаліст, Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, 2014 р.
Спеціальність за дипломом: «Ветеринарна медицина», «Психологія»
Місце роботи: Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії
Посада, яку займає педагогічний працівник: викладач ветеринарних дисциплін, завідуючий клінікою ветеринарної медицини
Загальний стаж педагогічної діяльності: 11 років
ПЕДАГОГІЧНІ ЗДОБУТКИ за останні 5 років:
Викладач є автором 75 методичних розробок, з яких 25 навчальних відеофільмів та 22 презентації. 7 з них включені в каталог кращих конкурсних робіт Державної установи “Науково-методичний центр “Агроосвіта”, 6 до обміну досвідом.
За цей час проведено 10 відкритих занять та 17 інших заходів (вечори, конференції, тощо). Крім того, 8 публікації в пресі, 3 радіовиступи з ветеринарної та педагогічної тематики. Учасник всеукраїнських, міжнародних конференцій, майстер-класів, семінарів тощо. Відзначений 21 грамотами та подяками кодеджу, Полтавської ДАА, НМЦ та інших закладів.
ДОСЯГНЕННЯ
До своїх досягнень я відношу:
1. Перемога в щорічному конкурсі кабінетів і лабораторій Хомутецького ветзоотехнікуму ПДАА (2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014)
2. Участь у Всеукраїнській нараді – семінарі завідувачів кафедр та провідних викладачів факультетів ветеринарної медицини за участю представників міжнародної наукової спільноти (м.Полтава, 2009 )
3. Участь у семінарі школи педагогічної майстерності та у методичному об’єднанні викладачів (2010)
4. 3 місце у регіональному огляді-конкурсі з організації та проведення навчальної практики (м. Олександрія, 2010 )
5. Дипломи 1 ступеня та 3 ступеня обласної виставки навчально-методичних матеріалів та художньо-технічної творчості ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Полтавської області (м. Хорол, 2011).
6. Участь у майстер – класах ДУ “НМЦ “Агроосвіта” (2011, 2012, 2013). Зокрема у 2012 році мав виступ на тему: «Сучасні підходи у формуванні професійних умінь та навичок при організації та проведенні навчальних практик».
7. 1 місце у конкурсі “Педагогічні інновації ” ДУ “НМЦ “Агроосвіта” (2012)
8. 3 місце у конкурсі “Педагогічні інновації” ДУ “НМЦ “Агроосвіта” (2013)
9. 1 місце у регіональному етапі конкурсу "Викладач року - 2014" (м.Хорол, 2014)
10. 3 місце у заключному етапі конкурсу "Викладач року - 2014" (смт. Немішаєво, 2014)
11. 2 місце у конкурсі "Педагогічні інновації". Сучасний навчальний підручник(посібник) (2016)
12. 3 місце у конкусрі "Педагогічні інновації". Освітній веб-сайт викладача (2017)
Психолого-педагогічне дослідження
«Психологічні особливості мотивації навчання студентів різних спеціальностей» (анотація)
Метою педагогічної ініціативи є аналіз і виявлення особливостей мотивації та навчально-пізнавальної діяльності студентів різних спеціальностей.
Зміст полягає у проведенні психолого-педагогічного дослідження серед студентів різних спеціальностей.
Методи та засоби: загальнонаукові методи теоретичного рівня ( аналіз, синтез, порівняння, систематизація, узагальнення науково-теоретичних та емпіричних даних), методи емпіричного дослідження (опитувальники мотивації за В. К. Горбачевським та за А.А. Реаном і В.А. Якуніним) і тестові питання соц. опитування) та методи статистичної обробки даних.
Емпірична база дослідження: Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської державної аграрної академії. У дослідженні брали участь 80 студентів випускного курсу відділення «Ветеринарна медицина» та відділення «Виробництво і переробка продукції тваринництва»).
Значення роботи полягає у теоретичному поглибленні поняття мотивації навчання, в уточненні розуміння загальних складових мотиваційної структури, а також в необхідності підвищення рівня мотивації студентів до навчання та
діагностиці навчальної мотивації студентів. Знаючи структуру мотиваційної сфери, тобто співвідношення мотивів студента, викладач може корегувати свою педагогічну діяльність в позитивному напрямку. Теоретичні положення, емпіричний матеріал та висновки дають можливість психологам та викладачам спеціальних дисциплін забезпечити виконання основного завдання навчального закладу, а саме, підготувати конкурентоспроможних спеціалістів для аграрного сектору України.
Проаналізувавши спеціальним чином методики за В.К. Горбачевським та за А.А. Реаном і В.А.Якуніним було визначено основні мотиви навчання студентів ветеринарного та технологічного відділень, здійснена психологічна інтерпретація даних дослідження та надані рекомендації для впровадження в навчально-виховний процес.
Результат коротко можна охарактеризувати так: студенти – ветеринари мають пріоритетні пізнавальний мотив, мотив самоповаги та мотиваційний елемент «Оцінка рівня досягнутих результатів». Вони виявляють значний інтерес до своєї діяльності із виконання завдання, готові ставити перед собою нові навчальні цілі та відповідно адекватно оцінюють рівень досягнень. У студентів - технологів визначальними є пізнавальний та змагальний мотив та мотиваційні елементи:«Оцінка рівня досягнутих результатів» і «Оцінка свого потенціалу». Це говорить про те, що ці студенти виявляють значний інтерес до своєї діяльності із виконання завдання, особливо якщо результати перевищують результати інших учасників дослідження. Крім того студенти реально оцінюють вже досягнуті результати навчальної діяльності та мають впевненість у своїх можливостях.