Хірургія ветеринарної медицини
Хомутецький ветеринарно-технологічний коледж
Полтавської державної аграрної академії
Питання, пропозиції та зауваження надсилайте за ел.адресою:
Литвиненко Михайло Олександрович
завідуючий клінікою ветеринарної медицини,
завідуючий лабораторією "Хірургія ветеринарної медицини", спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист
ВАЖЛИВО!
ПРО НАШ КОЛЕДЖ
ІСТОРИЧНИЙ ЕКСКУРС
Хомутецький ветеринарно-технологічний коледж Полтавської державної аграрної академії розміщений на правому березі річки Хорол, із північно-західної сторони, на відстані 18 км від районного центру м. Миргорода. Коледж був заснований у колишньому маєтку Муравйових-Апостолів
1920 р. - заснована агропрофшкола з однорічним, а з 1927 — трирічним терміном навчання. Директором її призначили С. К. Прідьму.
1922 р. - відбувся перший випуск агропрофшколи. В цьому році агропрофшкола придбала «Фордзон», — перший трактор на селі.
1929 р. - на базі школи було організовано п'ятимісячні курси, які працювали взимку. Було підготовлено агроактив із 22 курсантів.
1930 р. - школа була реорганізована в Хомутецький технікум свинарства, який випускав старших свинарів.(1-й випуск 44 особи).
1932 р. - технікум випустив 35 спеціалістів. Зміцнювалася матеріальна база технікуму. Він був перетворений в зоотехнікум.
1933 р. - створено навчально-виробниче господарство технікуму. Нова назва навчального закладу - Хомутецький зоотехнікум ім. Декабристів. Викладацький колектив складався з 11 осіб. Технікум облаштовувався. На території технікуму було відкрито філію робкоопу в вересні місяці; 1 жовтня закінчено будівництво лазні. Для клубу технікуму придбано шашки, шахи, видано наказ підшукати для клубу піаніста. Також закуплено 100 ліжок. Незважаючи на голод у країні, в технікумі всім студентам виділена допомога — 16 крб. для харчування в їдальні, а працівникам учгоспу виділено по 600 г. хліба на трудодень. На підставі наказу №38 від 23 вересня 1933 р., до технікуму прийнято 63 особи.
1935 р. - випущено 17 зоотехніків. На перший курс зараховано 96 чоловік — 7 груп. Навчалося в технікумі близько 150 чол. Для них у цьому році було побудовано їдальню та гуртожиток №1. З вересня 1935 р. створено циклові комісії: загальноосвітня (голова — Кауфман), зоотехнічна (голова — Пузій), агрономічна (голова — Павлов).
На лютий 1936 р. в технікумі нараховувалося 210 студентів.
1938 р. - в технікумі навчалося 88 студентів і працювало 14 викладачів. Завучем технікуму був О. О. Португальський.
1940 р. - навчання в технікумі було платне. Працювало 13 викладачів. Навчалося в технікумі 192 студенти. На перший курс було зараховано 96 осіб. У цьому ж році виставком Всесоюзної сільськогосподарської виставки нагородив Малою Срібною медаллю свинаря навчального підсобного господарства технікуму П. М. Мельника. За високі показники в навчально-виховній та господарській діяльності технікум у 1941 р. був затверджений учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
22 червня 1941 р. - жителі села зібралися на мітинг на центральну площу. У виступах жителі заявляли про свою готовність стати на захист Батьківщини.
10 листопада 1941 р. - технікум за німецької окупації був перетворений у Державне господарство — Хомутецький зоотехнікум.
17 вересня 1943 р. - був звільнений Хомутець. Відроджується і Хомутецький зоотехнікум.
17 листопада 1943 р. - газета «Червона трибуна» — орган Миргородського райкому КПбУ та райвиконкому — опублікувала оголошення про набір учнів до Хомутецького ветзоотехнікуму, заняття в якому розпочалися 31 грудня того ж року.
За два роки після визволення Хомутецький зоотехнікум перетворився у справжній навчальний комбінат. При ньому працювали 9-місячні курси техніків тваринництва, 6-місячні курси бригадирів ВРХ, 9-місячні курси ветфельдшерів, курси завідуючих фермами та інших спеціалістів. На три курси було набрано 210 студентів. У технікумі працювало 14 викладачів.
1945 р. - в технікумі навчається 175 студентів. Випущено 48 спеціалістів, із яких 18 закінчили технікум із відзнакою.
30 серпня 1946 р. - на перший курс технікуму зараховано 130 чоловік. У технікумі навчається 10 груп студентів, працює 16 викладачів, діє дві предметні комісії, 6 кабінетів.
1951 р. - на території технікуму ремонтується міст через р. Хорол. Радіовузлом зоотехнікуму радіофіковано садиби колгоспників та службовців.
1954 р. учні технікуму посадили понад 1000 шт. дерев.
1955 р. - було побудовано гуртожиток №2.
1956 р. - в технікумі відкрите заочне відділення, яке готує зоотехніків.
1957 р. — побудовано гуртожиток №3.
1958 р. — побудовано ветеринарну клініку.
1960 р. - технікум було реорганізовано в ветеринарно-зоотехнічний.
1962 р. - учнівська виробнича бригада технікуму (бригадир В.І. Скляренко) одержала на площі 5га по 107 ц кукурудзи, на решті площі (15 га) — по 70,4 центнери, за що технікум нагороджено значком «Знатний кукурудзовод». У ХІ-ХІІ п'ятирічках технікум займав призові місця в змаганні серед технікумів Міністерства сільського господарства УРСР.
1963 р. - с. Хомутець відвідала делегація трудящих Народної Республіки Болгарії. З цього року технікум встановлює дружні зв'язки з сільськогосподарським технікумом м. Свіштова.
1964 р. - збудовано новий учбовий корпус на 360 учнівських місць. У технікумі обладнано 17 навчальних кабінетів та 21 лабораторію.
4 травня 1967 р. - колгосп імені Шевченка та технікум відвідала делегація трудівників з Чехословаччини з м. Табора. 1985-1986 н.р. - технікум зайняв друге місце в області серед технікумів Міністерства сільського господарства.
1986 р. - колектив технікуму було нагороджено грамотою та грошовою премією «Укручгосптресту».
1987 р. - став до ладу чотирьохповерховий гуртожиток на 200 місць з усіма зручностями. До послуг студентів є 17 кабінетів і 25 лабораторій, спортивний зал, бібліотека.
1988 р. - в колишній садибі Муравйових-Апостолів проводилися зйомки двохсерійного фільму «Генеральна репетиція». В фільмі були зайняті відомі актори Б. Брондуков, Б. Ступка, М. Порфільєв та інші. В масових сценах були задіяні студенти технікуму та викладачі.
1997 та 1999 р. - до технікуму приїжджали студенти з навчальних вузів Франції. Технікум підтримує зв'язки з асоціацією «Франція-Україна», головою якої є наша землячка Наталія Карманя, а також міжнародною студентською асоціацією МГЖЕ.
1 липня 2004 року - технікум став структурним підрозділом Полтавської ДАА.
З 2017 року навчальний заклад називається Хомутецький ветеринарно-технологічний коледж Полтавської ДАА.
У коледжі існують хороші традиції. Щороку 1 вересня святкується День Знань, відзначаються урочисті події в житті нашої країни. Постійно проводяться тематичні вечори з дисциплін, змагання «Кращий за професією», вечори, КВК, спортивні змагання. Працюють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності. Студенти є дипломантами конкурсів «Студентська весна», «Софіївські зорі». Коледж неодноразово займав призові місця в гирьовому спорті, вільній боротьбі. Викладачі та студенти коледжу щороку беруть участь у виставці студентської та педагогічної творчості, конкурсах: "Педагогічні інновації", "Викладач року", "Куратор року", "Студент року" та ін.
.
ЦЕ ЦІКАВО!
Якщо Ви хочете більше знати про тварин, то наш новий канал ANIMAL PLACE саме для Вас. Цікаві факти, історична довідка, енциклопедичні дані, лайфхаки, міфи та легенди, а також кумедні фото та відеоролики про тварин. Не пропустіть перший випуск.
Гімн ветеринарної медицини (відео)
Цей відеоролик про студентів відділення "Ветеринарна медицина". Хто вони? Відповідь побачите у відео....
Група 4-1 разом з куратором та художнім керівником зняли аматорський відекліп "Гімн ветеринарної медицини". Основою стала пісня "Ветеринарна служба" (Слова і музика Литвиненка Олександра Михайловича). Місце зйомки - Клініка ветеринарної медицини технікуму.
ВЕТЕРИНАРОМ БУТИ КЛАСНО !!!
РІЗНЕ...
5 квітня в Науково-методичному центрі «Агроосвіта» відбувся психолого-педагогічний семінар для молодих викладачів спеціальностей 211 «Ветеринарна медицина», 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» аграрних технікумів і коледжів.
Від нашого навчального закладу в семінарі взяли участь директор коледжу Шинкаренко С.В. та викладачі спеціальних дисциплін Литвиненко М.О. та Оленіч В.В. Присутні прийняли участь в практичному психологічному тренінгу на тему «Психолого-педагогічні аспекти адаптації молодих викладачів», обмінялись досвідом в питаннях інноваційних підходів організації та методичного забезпечення педагогічної діяльності, формування професійної компетентності молодих викладачів, а також з цікавістю заслухали напрацювання викладачів в питанні «Цифрові перетворення в освіті: особистий Upgrade викладача».
Учасники семінару відвідали Музей українського костюма та української писанки, ознайомились з установою та мали можливість отримати індивідуальні консультації в методистів НМЦ «Агроосвіта».
7 лютого 2017 року викладачі нашого навчального закладу Литвиненко М.О. та Радченко В.В. взяли участь у круглому столі "Особливості творення сучасної навчальної літератури та електронних освітніх ресурсів", який відбувся в НМЦ "Агросвіта".
Були присутні представники технікумів, коледжів, вузів ІІІ-ІУ рівнів акредитації.
Розпочалося засідання круглого столу із виступу в.о.директора НМЦ І.Д.Іщенко, яка наголосила на актуальності підручників нового покоління.
Заст.директора НМЦ Хоменко М.П. ознайомив із видавничою діяльністю центру та перспективами розвитку.
Методисти НМЦ розкрили питання:
1. Конструювання електронних підручників.
2. Посібник нового покоління.
3. Створення та використання он-лайн курсів та відеолекцій в освітньому процесі.
Учасники взяли активну участь у обговоренні даних питань та відвідали лабораторію інформаційних технологій.
На базі нашого закладу 19−20 жовтня 2016 року відбулося засідання навчально-методичної комісії аграрних вищих навчальних закладів І−ІІ рівнів акредитації зі спеціальності 211 “Ветеринарна медицина”. Комісія ознайомилась з матеріально-технічною базою навчального закладу, методичною роботою викладачів. На засіданні було обговорено безліч актуальних питань, зокрема забезпечення якості підготовки фахівців шляхом інноваційних підходів у навчальному процесі.
Члени комісії відвідали клініку ветеринарної медицини та були присутні на інтегрованому засіданні гуртка із дисциплін: «Хірургія ветеринарної медицини» (викладач Литвиненко М.О.), «Ветеринарна фармакологія» (викладач Литвиненко І.О.) та «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння с.-г. тварин»(викладач Ткачов В.В.) на тему: «Штучне регулювання популяції кішок хірургічними методами».
Перед членами комісії виступив один із авторів електронного підручника з дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини» Литвиненко Михайло Олександрович та поділився досвідом щодо методики складання електронних підручників.
По завершенні засідання члени навчально-методичної комісії обговорили план роботи на наступний рік та відмітили, що педагогічний колектив навчального закладу проводить значну роботу щодо вдосконалення матеріально-технічної бази та комплексу навчально-методичного забезпечення дисциплін.
На базі Компаніївського технікуму ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ 9 червня 2015 року відбувся регіональний огляд-конкурс на кращу навчально-виробничу клініку ветеринарної медицини серед вищих навчальних закладів із спеціальності "Ветеринарна медицини".
За підсумком огляду-конкурсу перше місце виборов Компаніївський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ, друге - Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум Полтавської ДАА, третє місце - Олександрійський технікум Білоцерківського НАУ. Представником нашого навчального закладу була викладач ветеринарних дисциплін Литвиненко Ірина Олексіївна. Так тримати!!!