top of page

ЛАБОРАТОРІЯ

"ХІРУРГІЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ"

 

Завідуючий лабораторією:

Литвиненко Михайло Олександрович;

Лаборант:

Петлюх Катерина Сергіївна.

Лабораторія працює над актуальними проблемами ветеринарії.  Методична робота направлена на забезпечення студентів сучасними посібниками, дидактичним та роздатковим матеріалом. Щороку створюються навчальні відеофільми та презентації, щоб покращити якість навчальних занять з дисципліни. 

 

Ветеринарна діяльність

Рвана рана соска вимені у корови. Оперативне лікування

Конференція "Рани, особливості їх лікування та найбільш вживані антибіотики, що використовуються на виробництві"

Лабораторія "Хірургія вет медицини" (зав.лаб. Литвиненко М.О.) та лабораторія "Вет фармакологія"(зав лаб Литвиненко І.О.) провели дану інтегровану конференцію

Мета конференції:

  • сприяти поглибленню знань із дисциплін «Хірургія ветеринарної медицини» та «Ветеринарна фармакологія»;

  • ознайомити студентів ветеринарного відділення  із видами ран, особливостями їх лікування та найбільш вживаними на виробництві антибіотиками;

  • сприяти розвитку професійної, навчальної та інформаційно-комунікаційної компетентностей у майбутніх спеціалістів ветеринарної медицини.

Присутні заслухали доповіді студентів випускного курсу:

  • Загальне поняття про рани та їх класифікація;

  • Перша допомога при пораненнях, лікування асептичних та свіжих інфікованих ран;

  • Лікування інфікованих ран;

  • Загальне поняття про антибіотики;

  • Група пеніциліну;

  • Препарати фторхінолону

Присутнім були продемонстровані фотографії патологічних процесів та навчальні відеофільми, що наглядно показали актуальність даної теми для майбутніх ветеринарних спеціалістів.

Навчально-виховна робота

ТЕМАТИЧНИЙ ВЕЧІР "КРАЩИЙ ХІРУРГ"

  Даний захід проводився в рамках тижня з "Хірургії ветеринарної медицини"

Мета:

  • сприяти поглибленню знань з  дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини»

  • визначити кращих студентів курсу за знаннями із дисципліни

  • сприяти розвитку професійної, навчальної та інформаційно-комунікаційної компетентностей.

  Змагалися команди ІІІ-1 (Будник Д., Скляр Ю., Гогіна М.) та ІІІ-2 (Загребельна А., Заніздра О., Хоміч В.) в таких конкурсах: 

  Конкурс №1 «Ерудит»;

  Конкурс №2 «Інструмент»;

  Конкурс №3  «Однорукі фахівці»;

  Конкурс №4 «Термінологія»;​

  Конкурс №5 «Швидка допомога»;

  Конкурс №6 «Питання від конкурента»;

​  Конкурс№7 «Не бери зайве»

 За підсумком цих конкурсів перемогу, з мінімальним відривом в 2 бали, здобула команда ІІІ-2. Крім цього на вечері були підведені підсумки тижня, нагороджені переможці та активні учасники. 

Ампутація рудиментарних (прибулих пальців) у собак 

Операція виконана студентами ветеринарного відділеня Хомутецького веттехколеджу Полтавської ДАА  Для чого ця операція потрібна?
У нормі в собак (незалежно від породи, віку та статі) налічується п’ять пальців на передніх лапах (п’ятий палець додатковий), і по чотири на задніх кінцівках. Прибулий палець у собак не виконує жодного функціонального навантаження і є атавізмом, так званим подарунком від далеких предків, якими прийнято вважати не тільки вовків, а й більш далеких предків. Прибулі пальці в процесі еволюції поступово рудиментувались, і потреба в них зникла. 
Рудиментарний палець на задніх кінцівках може мати як вид цілком розвиненого пальця, так і нагадувати невелику рудиментарну складку шкіри. Найчастіше він має одну або дві фаланги і не зовсім міцно прикріплюється до шкіри, через що часто травмується (особливо у мисливських собак). Видалення рудиментів не є обов’язковим, однак фахівці настійно рекомендують це робити. Користі від прибулих пальців абсолютно ніякої, а неприємностей забагато.

Гнійна рвана рана у собаки  

В даному ролику показаний випадок, що трапився з маленькою собачкою. Одного разу на неї напав  великий злий пес та сильно пошматував бідолаху. На лікування  вона потрапила тоді, коли її рани вже нагноїлися. Студенти ветеринарного відділення провели ретельну хірургічну обробку  та медикаментозну терапію. Результат - ще одне врятоване нашими студентами маленьке життя. Рекомендовано для студентів ветеринарного відділення при вивченні дисципліни "Хірургія ветеринарної медицини".

Відеофільм показує як наші студенти лікували корівку з раною соска вимені. Місце  проведення операції - навчально-виробнича лабораторія (учгосп) нашого навчального закладу.  

Оперативне видалення стороннього тіла
(ланцюга) з тканин шиї собаки

У відеофільмі показано як студенти - ветеринари рятують тваринку, дістаючи металевий ланцюг, що вріс в м"які тканини шиї.

КОНФЕРЕНЦІЯ В ПОЛТАВСЬКІЙ ДЕРЖАВНІЙ АГРАРНІЙ АКАДЕМІЇ


 

На базі кафедри "Патологічна анатомія та інфекційна патологія" ПОЛТАВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ АКАДЕМІЇ відбулася  студентська науково-практична конференція "ПРОГРЕСИВНЕ СТУДЕНТСТВО-МАЙБУТНЄ ВЕТ. МЕДИЦИНИ". Дисципліну "Хірургія ветеринарної медицини" представляв Удод Максим (ІІІ курс 1 група) із доповіддю на тему: «Порівняльна характеристика різних способів кастрації кролів»

Матеріали проведених заходів

Оперативне лікування при пролапсі слізної залози третьої повіки

В цьому відео показано як  при лабораторії лікували улюбленця всіх студентів песика "Тімка"

Оперативне лікування при новоутвореннях молочної залози

У тваринки діагностовано новоутворення молочної залози. Студенти ветеринарного відділення не могли залишитися осторонь, тому і була  проведена оперативна допомога.

bottom of page